Parafialna Rada Duszpastersko-Ekonomiczna

fot.Wojciech Kapuściński

Zgodnie z zarządzeniem Ordynariusza zamojsko-lubaczowskiego ks. bp dr Wacława Depo w parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu została powołana Parafialna Rada Duszpastersko-Ekonomiczna.

Wybory do Rady odbyły się z IV niedzielę Adwentu, dnia 20 grudnia 2009r.

W skład Rady weszli:
z urzędu:
  • proboszcz ks. kan. Jan Andrzej Chmaj
  • wikariusz ks. Zbigniew Gaca
z nominacji:
  • Irena Litwiniec
  • Bożena Pawelec
  • Marek Biszczan
z wyboru:
  • Artur Biesiada
  • Tomasz Harczuk
  • Wiesław Kamiński
  • Barbara Kozłowska
  • Bogdan Łasocha
  • Tadeusz Majdan
  • Jacek Monastyrski
  • Bronisław Orzeł
  • Andrzej Serafin
  • Benedykta Ziarkiewicz

Dnia 7 lutego 2010r., na pierwszym posiedzeniu, radni wybrali wiceprzewodniczącego i sekretarza Rady.

Przewodniczący Rady - proboszcz, ks. kan. Andrzej Chmaj,
Wiceprzewodniczący - pan Bronisław Orzeł,
Sekretarz -  pani Benedykta Ziarkiewicz.

Dnia 14 lutego 2010r. na Mszy Św. o godz. 1000 członkowie nowopowstałej Parafialnej Rady Duszpastersko-Ekonomicznej złożyli uroczyste ślubowanie.

Rada duszpastersko-Ekonomiczna stanowi, zgodnie z kan. 536-537 KPK, ciało doradcze, które działa pod kierownictwem Proboszcza Parafii.

Kadencja Rady trwa 5 lat.

Głównym celem Rady jest wspieranie kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego i ekonomicznego wspólnoty wiernych.

Realizując ten cel - Rada opracowuje  roczne plany duszpasterskie, animuje działalność grup duszpasterstwa specjalistycznego, koordynuje prowadzone formy duszpasterstwa, inspiruje działalność charytatywną, troszczy się o podejmowanie inicjatyw duszpasterskich uwzględniających zachodzące przemiany społeczno-kulturowe, ponadto planuje prace remontowo-budowlane.