Święto Miłosierdzia Bożego - Odpust parafialny

Pan Jezus ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

W "Dzienniczku" Św. s. M. Faustyny Kowalskiej czytamy:
"Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.
W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego, która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar;
w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski;
niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat".
[Dz. 699]

Poprzez Nowennę do Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się do naszego Odpustu.

Przez 9 kolejnych dni, od Wielkiego Piątku do soboty w oktawie Wielkanocy, w Godzinie Miłosierdzia Bożego (godz. 15) modlimy się w naszym kościele zgodnie z pragnieniem Pana Jezusa:
"Pragnę - mówił Pan Jezus do siostry Faustyny - abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły, ochłody i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz"
[Dz. 1209].

W tym roku odpust w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada 7 kwietnia.

Zapraszam na uroczystości odpustowe wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego.
Tego dnia Msze św. będą sprawowane o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00.
Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się procesja Eucharystyczna.
Po zakończonej procesji, będzie możliwość ucałowania relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej.
ks. Andrzej Chmaj

poniedziałek,